Nokian Panimo - missiona tehdä janosta nautinto

Nokian Panimonkin anti kirkkaasti lävitse.

Yleisöanninpuolella

Yleisöanti ylimerkittiin moninkertaisesti ja Yleisöannissa tehdyt merkintäsitoumukset hyväksytään kokonaan 200 Tarjottavaan Osakkeeseen saakka ja 300 osakkeen ylittävältä määrältä noin 15 prosentin osalta annetuista merkintäsitoumuksista.

Takaajalle ei jäänyt taattavaa

Ylikysynnän vuoksi Yhtiön suurimmalle osakkeenomistajalle Oy Scripo Ab:lle ei allokoitu Uusia Osakkeita, sillä Oy Scripo Ab oli sitoutunut merkitsemään Listautumisannissa Tarjottavia Osakkeita ainoastaan sillä ehdolla ja vain siltä osin kuin Tarjottavia Osakkeita ei olisi muutoin merkitty Listautumisannissa.

Sisäpiiritieto: Nokian Panimo Oyj:n listautumisanti on ylimerkitty ja listautuminen toteutetaan suunnitellusti Sisäpiiritieto: Nokian Panimo Oyj:n listautumisanti on ylimerkitty ja listautuminen toteutetaan suunnitellusti | Kauppalehti

28 tykkäystä