Inderesin kahvihuone (Osa 10)

Yleisesti ottaenhan nämä Oranssin neron tempaukset on aina loogisia ja helposti ymmärrettäviä. Mutta kertokaas joku mitä ajaa se, että Harvardia kiellettäisiin ottamasta ulkomaisia opiskelijoita?

Eikös Magajengin whineemisen aihe ole ollut se miten Yliopistoista annettaan oppilaille pahaa pahaa aivopesua, kun painotetaan suvaitsevaisuutta, ajattelemaan itse ja muita rappiollisia arvoja?
Ulkomaisten kieltäminenhän johtaa riskiin, että sisälle pääsee sisään enemmän hyviä, konservatiivisia Aitoja amerikkalaisia ™, jotka tulevat sitten ulos yliopistosta huonompina ihmisinä?

Eikös tuolloin olisi paras ottaa 100% opiskelijoita ulkomailta ja pakottaa ne sitten takaisin ulkomaille opiskelun jälkeen?
Muutetaan yliopistot turmelukeskuksiksi, rahat ulkomaisilta opiskelijoilta sisään Ämericcaan ja sitten karkoitus Hondurasiin etteivät pääse jakamaan rappiollisia arvojaan. Thats what I’d do. :thinking:

4 tykkäystä