Inderesin kahvihuone (Osa 7)

Kyl mä osaan poimia edelleen laaduttomia ja kalliita yhtiöitä


Ruokaostoksistani on jotain kyselty, niin tässä alla on yhdestä esimerkkikäynnistäni. :slight_smile:

Kävin Lidlissä viikon ruokaostoksilla. Kaapissani oli jotain, eli ei tarvinnut kaikkea ostaa, lisäksi pakastin on täynnä ilmaisia marjoja ja sieniä. Käytän myös jotain pillereitä (omegat ja vitamiinit) ja lisäproteiinia.

Kanan jauhelihaa 2300g = 12,02 euroa
Kaurahiutaleita 1kg = 1,35 euroa
Rasvatonta maitoa 2 litraa = 1,58 euroa
Kinkkua 400g = 3,29 euroa
Kuus banskua = 0,98 euroa
Kilo maitorahkaa = 2,98 euroa
Terttutomaattei = 2,07 euroa
Kilo porkkanoi = 1,19 euroa
Ruisleipää 9kpl = 1,55 euroa
Yhteensä 27,01 euroa

Ensi kerralla varmaan menee enemmän, koska pitää ostaa enemmän, mutta ehkä saalistan silloin enemmän parempia tarjouksia. :slight_smile:

30 tykkäystä