Remedy - Suomen AAA-pelien ylpeys (Osa 2)

Kyllähän asia tosiaan niinpäin pitäisi ennemmin mennä että pelin gameplay videoiden, trailereiden ja arvosteluja jne katselun jälkeen tulisi ennemminkin se “tota on pakko päästä pelaan” ja tosiaan kuten aiemmin joku kommentoi niin pelin pitäisi saada pelaaja HETI mukaansa. Mieluummin niinpäin että ehkä se alkaa viikon pelaamisen jälkeen vähän kyllästyttään kuin toisinpäin, kuten tässä on Remedyllä Firebreakin suhteen käynyt. Moniko jaksaa/ketä kiinnostaa kovin tuntia pidempään pelailla jos mitään ihmeempää ei ala jo tapahtumaan ja peli ole vienyt täysin mukaansa?

Se on sitten usein enemmänkin ihan pelaajasta kiinni jos peli on viikon vienyt täysin mukanaan mutta alkaakin pikkuhiljaa kyllästyttään.

Lisäystä:

Remedyllä kun on FPS sekä online pelit menneet ihan persiilleen niin miksei vain luovuteta niiden suhteen ja tehdä mieluummin sitä missä on onnistumisia tullut? Ihan vaan 3rd person yksinpeleissä kun pidättäytyis ja lähtis vaikka kehittään/laajentaan sillä peli alueella.

2 tykkäystä