Olipa kyllä heikot lukemat siihen nähden mitä ohjeistus, toimitusjohtajan haastattelu tilinpäätöksen yhteydessä ja vasta asetetut taloudelliset tavoitteet indikoivat. Voisitko vähän @Joni_Gronqvist nyt haastattelussa haastaa, että miten johto uskoo pääsevänsä tuollaisiin tavoitteisiin kun numerot ovat nyt tällaiset?
“”Ensimmäisen vuosineljänneksen taloudelliset tulokset olivat ennakoitua heikommat. Tähän vaikuttivat kansainvälisen talouden ja kaupan merkittävät epävarmuustekijät sekä IT-palvelumarkkinan yleinen heikkous.” Kiinnostaisi myös miten juuri Digital Workforceen iskivät nämä kansainvälisen talouden ja kaupan merkittävät epävarmuustekijät kun juuri muille eivät ehtineet ensimmäisellä kvarttaalilla vaikuttaa? Hyvin kummalliselta selittelyltä vaikuttaa ja IT-palvelumarkkinakin on ollut heikko jo pidempään, niin se nyt ei voinut tulla kenellekään enää yllätyksenä.
Kovat talodelliset tavoitteet,päivitetty osinkopolitiikka, omien osakkeiden osto, puheet vahvasta myyntiputkesta, AI,AI,AI… Seuraavaksi varmaan joku bitcoin-strategia?