Treenaaminen - Hyvää oloa keholle ja mielelle

@LariAlen, muistanko oikein, että teet hommia ainakin sivutoimisesti peeteenä? Onko sulla itselläsi personal traineria tai onko ollut? :slight_smile:

Toi sun RiVe-tulos kelpais itelleni. Saan periaattees harjoittelematta jonkin verran yli oman painoni siinä harjoittelematta ja semirumalla tekniikalla. Joku 90 kiloa ei oo lähellekään tulos rinnalle, olen mä sen verran joskus yrittänyt, että tein kuukauden pari sitä pari sarjaa viikkoon, mutta toisaalta siinä ajassa ei tullut pahemmin “ilmaisia kiloja”, kun joskus, kun rupeaa tekemään jotain liikettä, mitä ei juuri ole tehnyt, niin se paranee nopeasti. On toki tekniikastakin kiinni toki, mutta varmaan siitäkin paljon ettei ole tarpeeks räjähtävää voimaa yms.

Voisin ottaa ehkä tuon seuraavaan “kiertoon” pääliikkeeksi ja katsoa, miltä tuntuu - ja lämmittelyksi voisin harjoitella sitä tekniikkaa paremmin.