Euroopan turvallisuustilanne ja Venäjän aggressiot (Osa 3)

Tämä on mielestäni ikävä kyllä totta. Uskon edelleenkin, että länsi, lähinnä Eurooppa, saa syyttää vain ja ainoastaan itseänsä siitä että Venäjä eskaloi sotaa parasta-aikaa Lähi-itään. Olen ollut Venäjän hyökkäyksestä lähtien sitä mieltä, että lännen olisi tullut liittoutua Ukrainan kanssa ja ajaa venäjä pois maasta.

Jatkoa ketjulle Euroopan turvallisuustilanne ja Venäjän aggressiot (Osa 2):

Olisi kaikkien kannalta parempi että sota ratkaistaisiin nopeasti muutamalla suurella taistelulla kuin annettaisiin sen muuttua kulutussodaksi, mikä nyt on tapahtunut. Venäjä tottakai on syyllinen sodan aloittamiseen, mutta me annoimme sille siihen tilaisuuden. Venäjä ei ikinä olisi hyökännyt Ukrainaan jos Euroopassa olisi vakavasti otettavaa sotilaallista voimaa ja kyky käyttää sitä.

Nyt, kun maailmanjärjestyskin on muuttumassa kaksinapaiseksi, meidän olisi korkea aika ryhdistäytyä, näyttää kuka on herra näillä mailla ja rauhoittaa Euroopan raja-alueet vaikka väkisin väkivaltaa käyttämällä.

13 tykkäystä