SPAC merger companies - vaihtoehto IPOlle

Ehdin nopeasti IACA / Taboolaa tutkimaan ja itse asiassa mielenkiintoinen tapaus ihan sijoitusmielessäkin. Oma teknologia nettimainoksiin, cookieita ei tarvita seurantaan ja kassavirtakin jo positiivinen - ainakin
sijoittajamateriaalien mukaan:

Kilpailua on varmasti, tekniikat kehittyy ja matka tullee olemaan melkoista vuoristorataa, mutta onnistuessaan mielestäni iso potentiaali. Nämä tietysti omia näkemyksiä ja jokainen tekee itse omat päätöksensä ja tulkinnat.

Q1/2021 alustavasti ennusteiden yli:

En maksaisi tällä hetkellä preemiota oikein mistään pre LOI/DA kohteesta. Mutta nämä lienevät sieltä parhaasta päästä. IPOD/IPOF näyttää tulleen alas aika paljon aiemmista hinnoista, seurannassa on kyllä. Chamathin taika voi olla vähän katoavaista, mutta ainakin IPOE / SoFi olisi ollut hyvä kohde - varmaan olisi vieläkin pitkässä juoksussa.

1 tykkäys